Przekaż 1,5 % podatku; cel szczegółowy Czapski

Trwa okres rozliczenia PIT.

Przekaż 1,5 % z należnego podatku  na kulturę: CZAPSKI : album – catalogue raisonné/notacje filmowe .

Można przekazać tylko za pośrednictwem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl:

KRS: 0000 309 499 , koniecznie wpisz  cel szczegółowy: CZAPSKI.

 

obrazek z informacją jak przekazać 1,5 proc. podatku

Z przekazanych kwot będziemy kontynuować prace i przygotować do druku i do publikacji w internecie catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego. Zostaną przygotowane profesjonalne zdjęcia  do druku  katalogu.

Zostaną ponadto przygotowane notacje filmowe tj. nagramy filmy, w których zachowamy wspomnienia ludzi, którzy znali Józefa Czapskiego oraz pokażemy dzieła w otoczeniu, w którym się znajdują na co dzień.

zdjęcie z napisami o możliwości przekazania 1,5 proc. podatku

Strona https://jozefczapski.pl/ powstała w 2016 roku. Od tego czasu na niej pojawiło się ponad 700 informacji. Powstała również strona w języku francuskim https://czapskifestival.pl

Od 2018 roku jest prowadzona przez Elżbietę Skoczek inwentaryzacja dzieł Józefa Czapskiego rozproszonych w kolekcjach prywatnych na całym świecie.

Obrazy i prace na papierze z kolekcji państwowych z całego świata  są już inwentaryzowane i gotowe do publikacji.

Obrazy przedwojenne  – są zinwentaryzowane (także zaginione).

Tylko 2 procent  dzieł z kolekcji prywatnych znajdzie się na wystawie monograficznej w Paryżu, w Musée d’Art Moderne w 2027 roku.

Pozostałe prace artysty będzie można obejrzeć w catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego (jeśli zgromadzimy odpowiednie środki finansowe  na zakup i stworzenie platformy do prezentacji). Stąd prośba o wsparcie 1.5 procenta.

DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE – CZAPSKI

Jeśli rozliczyli się już Państwo i złożyli PIT, to można także przekazać darowiznę dla FUNDACJI SUSEIA na konto w banku BNP Paribas Bank Polska, konto złotówkowe:

49 1600 1462 1740 0679 4000 0001

IBAN: BE  49 1600 1462 1740 0679 4000 0001

w tytule należy wpisać : darowizna na cele statutowe, CZAPSKI

Osoby, firmy, które przekażą powyżej 1000 zł zostaną obdarowane Katalogiem dzieł Józefa Czapskiego z kolekcji markiza Michaela Popiela de Bosigelin i otrzymają voucher na 1 nocleg (dla 1 osoby) w Pałacu w Kurozwękach.

Będą mogły również za darmo obejrzeć tam wystawę stałą z obrazami malarza.

Poniżej na zdjęciu: Józef Czapski w Pallotyńskim Centre du Dialogue w Paryżu. Obok z papierosem… Zygmunt Hertz.

 

Zdjęcie czarnobiałe: Józef Czapski , sala Centrum Dialogu w Paryżu

 

 

 

O autorze /


Urodziła się w Nowej Dębie. Studiowała w Krakowie, na Uniwersytecie Jagiellońskim; studia podyplomowe z zarządzania projektami na Akademii Górniczo-Hutniczej. Autorka od wielu lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . Odbyły się już dwie edycje festiwalu (2017 i 2020 rok). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Literatura 2020, 155591/20). Kuratorka wystawy "Józef Czapski en France. Œuvres des collections privées", 2020. - projekt zrealizowany w ramach programu "Kulturalne pomosty", 2020. Kuratorka wystawy "Józef Czapski dzieła z kolekcji prywatnych, Kordegarda, Galeria Narodowego Centrum Kultury, od 28.04.2022 - 6.06.2022. Kuratorka wystawy w nowej Galerii Józefa Czapskiego w Pałacu w Kurozwękach "Józef Czapski. Dzieła z kolekcji Markiza Michaela Popiela de Boisgelin", 2023. Copyright 2016 - 2024 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją