Murielle Gagnebin w Warszawie

4 kwietnia 2019 roku do Warszawy przyjeżdża Murielle Gagnebin, autorka książki o malarstwie Józefa Czapskiego „Czapski. Peintre du quotidien”. W Instytucie Francuskim, w Mediatece, przy ul. Widok 12 o godz. 18.00 wygłosi wykład: „Aktualność malarstwa Józefa Czapskiego”.  Autorka przygotowała bogatą prezentację nieznanych obrazów.

Pierre Lévy, Ambasador Francji w Polsce będzie gościł prof. Murielle Gagnebin, 5 kwietnia 2019 r. w budynku Ambasady Francji.

Fundacja SUSEIA i Instytut Francuski w Polsce zapraszają na wykład prof. Murielle Gagnebin z Uniwersytetu Sorbonne Nouvelle (Paris III) na temat malarstwa Józefa Czapskiego.

Czwartek 4 kwietnia 2019, o godz. 18, w mediatece Instytutu Francuskiego w Polsce, ul. Widok 12, w Warszawie.
Wstęp wolny.

Uwaga! Spotkanie odbędzie się w języku francuskim.
Książka Murielle Gagnebin pt. Czapski, peintre du quotidien (Hermann Editions, 2019) będzie do nabycia podczas wieczoru w promocyjnej cenie. Autorka oczywiście będzie po wykładzie podpisywała książkę.

 

Na zdjęciu u góry: Autoportret w lustrze, Józef Czapski.

3 kwietnia 2019 r. Murielle Gagnebin będzie w Krakowie. 

O autorze /


Avatar

Copyright 2021 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora. Autorka wszystkich tekstów na tej stronie. Od lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . W roku akademickim 2017/2018 prowadziła zajęcia na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji (Uniwersytet Śląski) . Przygotowuje książkę o Czapskim i jego siostrze Marii.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją

Wspieraj FUNDACJĘ SUSEIA, wydawcę strony o Józefie Czapskim

W tytule przelewu wpisz: Darowizna na cele statutowe.
nr konta FUNDACJI SUSEIA w MBANK: 
95 1140 2004 0000 3102 7696 9203