Kino Letnie w Pawilonie Józefa Czapskiego: Film Zaproszenie

Pawilon Józefa Czapskiego Kino Letnie

Pierwsze pokazy filmów niezależnych reżyserów amerykańskich zainaugurują Kino Letnie w Ogrodzie Pawilonu Józefa Czapskiego.  Na elewacji budynku,  na którym widnieje podpis malarza zostaną od 2.05.  do 6.05. 2016 r. wyświetlone filmy w ramach współpracy z Festiwalem Netia Off Camera.

2 maja ,  godz. 21.00 – film  Zaproszenie 

  • Reżyseria: Karyn Kusama
  • Scenariusz: Matt Manfredi, Phil Hay
  • Zdjęcia: Bobby Shore
  • Obsada: Logan Marshall-Green, Emayatzy Corinealdi, Tammy Blanchard, John Carroll Lynch, Michiel Huisman
  • Czas trwania: 99 min

Will oraz jego partnerka Kira zostają zaproszeni na przyjęcie byłej żony Willa, Eden, której nikt nie widział od ponad dwóch lat. Niedługo po przybyciu do odizolowanego domu Will nabiera podejrzeń, że za uśmiechami gości i serwowanymi co chwilę kieliszkami drogiego wina kryje się coś więcej.
Nikt nie podziela jednak jego obaw, kładąc je na karb osobistej tragedii, z którą od dawna bezskutecznie próbuje sobie poradzić. Do czasu. Karyn Kusama, amerykańska reżyserka, znana dzięki takim filmom jak „Zbuntowana” i „Aeon Flux”, w swoim najnowszym dziele udowadnia, że spotkania ze starymi przyjaciółmi nie zawsze kończą się dobrze. Umiejętnie dozując napięcie niczym wytrawny pokerzysta, aż do samego końca nie śpieszy się z odkryciem wszystkich kart. Ale kiedy wreszcie to robi, okazuje się, że warto było czekać na ostatnie rozdanie.

Wstęp wolny, nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc. 

W kolejne dni wszystkie seanse rozpoczynają się o godz. 21.00

3.05. – A Wonderful Cloud

4.05.  – Lamb

5.05 – Mediterranea

6.05. –  Zabierz mnie nad rzekę

Tagged with:    

O autorze /


Urodziła się w Nowej Dębie. Studiowała w Krakowie, na Uniwersytecie Jagiellońskim; studia podyplomowe z zarządzania projektami na Akademii Górniczo-Hutniczej. Autorka od wielu lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . Odbyły się już dwie edycje festiwalu (2017 i 2020 rok). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Literatura 2020, 155591/20). Kuratorka wystawy "Józef Czapski en France. Œuvres des collections privées", 2020. - projekt zrealizowany w ramach programu "Kulturalne pomosty", 2020. Kuratorka wystawy "Józef Czapski dzieła z kolekcji prywatnych, Kordegarda, Galeria Narodowego Centrum Kultury, od 28.04.2022 - 6.06.2022. Kuratorka wystawy w nowej Galerii Józefa Czapskiego w Pałacu w Kurozwękach "Józef Czapski. Dzieła z kolekcji Markiza Michaela Popiela de Boisgelin", 2023. Copyright 2016 - 2024 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją