To dwa bardzo piękne obrazy. Jeden z nich był reprodukowany na okładce książki Józefa Czapskiego. Inhuman Land: Searching for the Truth in Soviet Russia, 1941-1942 została wydana w 2018 roku przez New York Review Books. Tłumaczyła: Antonia Lloyd- Jones.
Na aukcji 7 lipca 2020 roku zostały sprzedane dwa obrazy opisane przez dom aukcyjny Dogny Auction (Chemin de Montelly 2, 1007 Lausanne, Szwajcaria) w następujący sposób:
lot 149:
Josef Czapski (1896-1993), „Les Chaumes”
Estimation :
CHF4,000 – CHF 6,000
Starting bid: CHF 4,000
Vendu: CHF 14,000
Vente en direct: Summer Auction
Description: Josef Czapski (1896-1993), „Les Chaumes”, huile sur toile sbd et daté 1976
54×65 cm
Condition: étiquettes d’exposition au dos
lot 150
Josef Czapski (1896-1993), „Le Loiret”, huile sur toile sbd
Estimation: CHF4,000 – CHF6,000
Starting bid: CHF 4,000
Vendu: CHF 20,000
Description: Josef Czapski (1896-1993), „Le Loiret”, huile sur toile sbd
54×65 cm