FJCZ: U Miłosza, Kraków 21.10.2017 r.

Jakie pamiątki związane z Józefem Czapskim kryją się w mieszkaniu Czesława Miłosza w Krakowie? Ile prac podarował Czapski autorowi Doliny Issy? O tym dowiedzą się uczestnicy spotkania.

21.10. godz. 12.00 i  13.00  Czapski  i Miłosz – moment osobisty. Spotkanie w mieszkaniu poety (Kraków, ul. Bogusławskiego 6).

O Miłoszu i Czapskim opowiedzą Dorota Sieroń – Galusek z Uniwersytetu Śląskiego  i Elżbieta Skoczek, dyrektor Festiwalu Józefa Czapskiego. Ponadto będzie możliwość obejrzenia  pamiątek i rysunków Józefa Czapskiego, które poeta otrzymał od malarza.

Osoby, które chcą uczestniczyć w zwiedzaniu mieszkania Miłosza oraz posłuchać o relacjach Czapski – Miłosz, proszone są o zapisanie się. Należy wysłać maila na adres: info@jozefczapski.pl (w temacie należy wpisać: Miłosz). Otrzymanie maila zwrotnego potwierdza rezerwację. Liczba miejsc ograniczona. W spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 15 osób.

Liczba miejsc na godz. 12.00 i godz. 13. została wyczerpana.

Patronat Kraków Miasto Literatury UNESCO, współorganizator wydarzenia: Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Polecam artykuł o relacjach Miłosz – Czapski 

Na zdjęciu: Mieszkanie Czesława Miłosza, fot. Ewa Lipiec

O autorze /


Avatar

Copyright 2021 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora. Autorka wszystkich tekstów na tej stronie. Od lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . W roku akademickim 2017/2018 prowadziła zajęcia na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji (Uniwersytet Śląski) . Przygotowuje książkę o Czapskim i jego siostrze Marii.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją

Wspieraj FUNDACJĘ SUSEIA, wydawcę strony o Józefie Czapskim

W tytule przelewu wpisz: Darowizna na cele statutowe.
nr konta FUNDACJI SUSEIA w MBANK: 
95 1140 2004 0000 3102 7696 9203