FJCZ: Francja: Zapalmy świeczki 2.11.2017 r. godz. 13.00

2 listopada o godz. 13.00 na cmentarzu w Le Mesnil-le-Roi organizatorzy Festiwalu Józefa Czapskiego oraz ci, którzy szanują i podziwiają malarza i jego siostrę złożą kwiaty i zapalą znicze na ich wspólnym grobie. Dzień Zaduszny to czas, kiedy szczególnie myślimy o tych, których już nie ma wśród nas.  Hubert Czerniuk,  Konsul Generalny Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Paryżu złoży także wraz z nami kwiaty na grobie malarza i jego siostry.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą w tym dniu wspomnieć Józefa Czapskiego oraz jego siostrę.

Po złożeniu kwiatów  udamy się do domu Wydawnictwa Instytutu Literackiego, domu paryskiej Kultury, gdzie będziemy oglądać kolekcję obrazów Józefa Czapskiego i posłuchamy opowieści o domu i jego mieszkańcach.

Gości przywita prezes Stowarzyszenia Instytut Literacki Kultura, pan Wojciech Sikora oraz Elżbieta Skoczek, dyrektor Festiwalu Józefa Czapskiego.

Na specjalne spotkanie w domu Kultury  przy 91, avenue de Poissy obowiązują zapisy.

Prosimy o kontakt na adres: info@jozefczapski.pl (w temacie proszę wpisać: Spotkanie w Kulturze).

Ilość miejsc ograniczona.

O autorze /


Avatar

Copyright 2021 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora. Autorka wszystkich tekstów na tej stronie. Od lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . W roku akademickim 2017/2018 prowadziła zajęcia na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji (Uniwersytet Śląski) . Przygotowuje książkę o Czapskim i jego siostrze Marii.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją

Wspieraj FUNDACJĘ SUSEIA, wydawcę strony o Józefie Czapskim

W tytule przelewu wpisz: Darowizna na cele statutowe.
nr konta FUNDACJI SUSEIA w MBANK: 
95 1140 2004 0000 3102 7696 9203