II edycja Festiwalu Józefa Czapskiego

Logo Festiwalu z zielonym kolorem

Lada moment ogłosimy program II edycji Festiwalu Józefa Czapskiego…

Niestety z powodu epidemii covid-19 nie odbędzie się wystawa w Paryżu, w galerii naprzeciwko Luwru. Wernisaż był zaplanowany na 27  maja 2020 roku. W stolicy Francji miała się odbyć także wówczas  konferencja naukowa:  Józef Czapski – artysta w nieludzkich czasach (we współpracy z Instytutem Literatury).

Jesienią jednak spotkamy się przy obrazach polskiego malarza…, a także przy obrazach współczesnych artystów.

A jak było w czasie I edycji?

Polecamy przejrzenie programu I edycji i Program II edycji

 

O autorze /


Avatar

Copyright 2020 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora. Autorka wszystkich tekstów na tej stronie. Od lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . W roku akademickim 2017/2018 prowadziła zajęcia na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji (Uniwersytet Śląski) . Przygotowuje książkę o Czapskim i jego siostrze Marii.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją

Wspieraj FUNDACJĘ SUSEIA, wydawcę strony o Józefie Czapskim

W tytule przelewu wpisz: Darowizna na cele statutowe.
nr konta FUNDACJI SUSEIA w MBANK: 
95 1140 2004 0000 3102 7696 9203