Józef Czapski w wydawnictwach Instytutu Literackiego w Paryżu

Józef Czapski, Maisons-Laffitte , Kultura paryska

Bibliografię prac Józefa Czapskiego w układzie chronologicznym. W ramach roku zastosowano układ według kolejności pojawiania się tekstów  na łamach Kultury i Zeszytów Historycznych. Dotyczy to również części drugiej, gdzie pozycje książkowe ułożono wedle roku ich wydania. W adnotacjach autorka opracowania, Alicja Szałagan, zamieszcza informacje dotyczące formy podpisu, gatunku utworu, działu pisma, w jakim został zamieszczony, datowania i wiele innych ciekawych szczegółów.

Spis rzeczy:

Wprowadzenie
Wykaz skrótów

Część I
Józef Czapski w miesięczniku Kultura
Twórczość
Opracowania

Część II
Józef Czapski w wydawnictwie Instytutu Kultury
Książki, odbitki, przedruki
Omówienia twórczości i utwory poświęcone Józefowi Czapskiemu

Część III
Józef Czapski w Zeszytach Historycznych
Twórczość
Opracowania

Pseudonimy Józefa Czapskiego w Kulturze
Indeks tytułów utworów Józefa Czapskiego
Indeks nazwisk


Opracowanie: Alicja Szałagan
Rok wydania: 2007
ISBN 978-83-89378-26-2
Ilość stron: 81
Format: 16, 5 cm x 23, 5 cm

Tagged with:    

O autorze /


Avatar

Autorka od wielu lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . Odbyły się już dwie edycje festiwalu. Przygotowuje książkę o Czapskim i jego siostrze Marii. www.czapskifestival.pl Copyright 2021 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją