Katalog do wystawy Józef Czapski. Prace na papierze z kolekcji Grzegorza Przewłockiego

Zdjęcie kolorowe z katalogiem wystawy dzieł Józefa Czapskiego w Galerii aTAK

Galeria aTAK przygotowała katalog do wystawy Józef Czapski. Prace na papierze z kolekcji Grzegorza Przewłockiego (od 9 marca do 18 maja 2023) .

Patronat honorowy nad wystawą objął Frédéric Billet – Ambasador Francji w Polsce oraz Elżbieta Skoczek – Dyrektor Festiwalu Józefa Czapskiego.

Patronaty medialne: TVP KULTURA, Niezła sztuki oraz Artinfo.pl

Galeria aTAK prezentuje twórczość Czapskiego po raz drugi . Pierwsza wystawa pt. „Żadne Ameryki, żadna Francja. Obrazy Józefa Czapskiego z kolekcji Krzysztofa Musiała”.

Katalog zawiera wszystkie prace prezentowane na wystawie, a także kilka obiektów, które zostały wklejone do zeszytu nr 2.

Katalog zawiera wstęp Krzysztofa Musiała, wspomnienia Grzegorza Przewłockiego i publikację Iwony Luby.

kolorowe rysunki Józefa Czapskiego

Publikację można kupić w  Galerii aTAK oraz przez internet

O autorze /


Urodziła się w Nowej Dębie. Studiowała w Krakowie, na Uniwersytecie Jagiellońskim; studia podyplomowe z zarządzania projektami na Akademii Górniczo-Hutniczej. Autorka od wielu lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . Odbyły się już dwie edycje festiwalu (2017 i 2020 rok). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Literatura 2020, 155591/20). Kuratorka wystawy "Józef Czapski en France. Œuvres des collections privées", 2020. - projekt zrealizowany w ramach programu "Kulturalne pomosty", 2020. Kuratorka wystawy "Józef Czapski dzieła z kolekcji prywatnych, Kordegarda, Galeria Narodowego Centrum Kultury, od 28.04.2022 - 6.06.2022. Kuratorka wystawy w nowej Galerii Józefa Czapskiego w Pałacu w Kurozwękach "Józef Czapski. Dzieła z kolekcji Markiza Michaela Popiela de Boisgelin", 2023. Copyright 2016 - 2024 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją