O Herbercie w Pawilonie Józefa Czapskiego

Herbert Czapski listy

12 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie w Pawilonie Józefa Czapskiego w Krakowie (ul. Piłsudskiego 12) poświęcone korespondencji Zbigniewa Herberta i jego żony Katarzyny do Józefa Czapskiego i jego siostry Marii.

Dyskusja wokół tych listów związana jest z ukazaniem się na rynku wydawniczym książki: „Józef i Maria Czapscy. Katarzyna i Zbigniew Herbertowie. Korespondencja” (Wydawnictwo Zeszyty Literackie).

W spotkaniu wezmą udział: Jan Strzałka, edytor listów oraz Barbara Toruńczyk i Mikołaj  Nowak-Rogoziński (z Zeszytów Literackich). Całość poprowadzi Agnieszka Kosińska.


PROMOCJA: Polecamy apartament w Krakowie. 5 minut pieszo do Pawilonu Józefa Czapskiego, 10 min spacerem do Muzeum Narodowego, gdzie od 19 maja 2017 roku można oglądać dzieło Leonarda da Vinci Dama z gronostajem (Dama z łasiczką). 10 min do Rynku Głównego. W apartamencie książki Józefa Czapskiego.

pawilon_czapskiego_apartament

Rezerwuj: Dwupokojowy apartament w Krakowie z książkami Józefa Czapskiego

Tagged with:     ,

O autorze /


Avatar

Autorka od wielu lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . Odbyły się już dwie edycje festiwalu. Przygotowuje książkę o Czapskim i jego siostrze Marii. www.czapskifestival.pl Copyright 2021 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją