Pokój Czapskiego – spotkanie w Pałacu Sztuki w Krakowie

kolorowe zdjęcie na nim Tadeusz Bystrzak Elżbieta Skoczek w tle zdjęcia z przenoszenia pokoju Józefa Czapskiego

Tadeusz Bystrzak, który przeniósł pokój Józefa Czapskiego na zlecenie Muzeum Narodowego w Krakowie oraz Elżbieta Skoczek , dyrektor Festiwalu Józefa Czapskiego zapraszają na spotkanie do Pałacu Sztuki w Krakowie (plac Szczepański 4) w czwartek 18 listopada o godz. 18.00.

W czasie spotkania Tadeusz Bystrzak opowie o tym, jak przebiegał proces przenoszenia pokoju Józefa Czapskiego z Francji do Polski.  Gratką będzie pokaz premierowy filmu  pt. „Czapski skrócony…”.

Będzie ciepła herbata i niespodzianka.  Pałac Sztuki  ma takie przestrzenie, że na pewno będą Państwo mogli zachować stosowny dystans.

Spotkanie odbywa się w ramach wystawy Tadeusz Bystrzak .Wzloty i Upadki. Kuratorką wystawy jest Małgorzata Dorosz-Bystrzak.

 

O autorze /


Avatar

Autorka od wielu lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . Odbyły się już dwie edycje festiwalu. Przygotowuje książkę o Czapskim i jego siostrze Marii. www.czapskifestival.pl Copyright 2021 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją