Sprzedane: Anemony z 1954 r.

Kwiaty. To jeden z ulubionych motywów w malarstwie Czapskiego. A anemony to kwiaty, które często uwieczniał na płótnach.

Tym razem olej, płótno o wymiarach:  41,2 x 33,3 cm, sygnowane w lewym dolnym rogu, mało czytelnie: J. CZAPSKI. 54.
Na odwrocie:
– na płótnie lewy górny róg pieczątka: COLLECTION THERRY GAUDRY | Artiste peintre | MOUROUX
– nalepka w języku francuskim z informacją o artyście
– na dolnej listwie napis: Joseph CZAPSKY 1896-1993

To  kolejny obraz wystawiony w ostatnim czasie na aukcję z tej kolekcji, która jest własnością malarza z Mourox.

Został sprzedany na aukcji 16 czerwca 2019 r. za cenę 47 000 PLN ( z opłatami 55 460 PLN). Aukcję prowadził Dom Aukcyjny Agra-Art.

Tagged with:    

O autorze /


Avatar

Copyright 2021 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora. Autorka wszystkich tekstów na tej stronie. Od lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . W roku akademickim 2017/2018 prowadziła zajęcia na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji (Uniwersytet Śląski) . Przygotowuje książkę o Czapskim i jego siostrze Marii.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją

Wspieraj FUNDACJĘ SUSEIA, wydawcę strony o Józefie Czapskim

W tytule przelewu wpisz: Darowizna na cele statutowe.
nr konta FUNDACJI SUSEIA w MBANK: 
95 1140 2004 0000 3102 7696 9203