Wirtualna Wystawa dzieł Józefa Czapskiego z kolekcji prywatnych

Zapraszamy do oglądania dzieł Józefa Czapskiego z kolekcji prywatnych. Obrazy olejne, rysunki, które prezentujemy są w większości pokazywane publicznie po raz pierwszy. Prezentacja uzupełniona jest o wspomnienia: Marii Nowak, Katarzyny Skansberg, Henryka Woźniakowskiego, Macieja Morawskiego oraz artykuły napisane specjalnie dla czytelnika francuskiego.

ZAPRASZAMY, od  czwartku 29 października od godz. 12.00

www.CZAPSKIFESTIVAL.PL

Projekt w języku francuskim realizowany przez FUNDACJĘ SUSEIA w ramach programu Kulturalne pomosty.

logo niepodległa , czerwono białe

czerwono białe logo Instytutu Adama Mickiewicza

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”. www.culture.pl

O autorze /


Avatar

Autorka od wielu lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . Odbyły się już dwie edycje festiwalu. Przygotowuje książkę o Czapskim i jego siostrze Marii. www.czapskifestival.pl Copyright 2021 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją

Wspieraj FUNDACJĘ SUSEIA, wydawcę strony o Józefie Czapskim

W tytule przelewu wpisz: Darowizna na cele statutowe.
nr konta FUNDACJI SUSEIA w MBANK: 
95 1140 2004 0000 3102 7696 9203