Wykład Murielle Gagnebin w Bibliotece Polskiej w Paryżu

16 kwietnia o godz. 20.00 (w Paryżu w Bibliotece Polskiej) Murielle Gagnebin wygłosi wykład, który zarazem będzie promował jej książkę „CZAPSKI. LE PEINTRE DU QUOTIDIEN”. Ukazała się ona w styczniu 2019 r.

Więcej na temat książki: Po 44 latach o malarstwie Czapskiego

Le français:

Murielle Gagnebin: CZAPSKI. LE PEINTRE DU QUOTIDIEN 

Entretien croisé entre Murielle Gagnebin, auteur, psychanalyste, membre titulaire de le Société psychanalytique de Paris, professeur émérite à l’Université de la Sorbonne, membre de l’Association internationale des critiques d’art, Georges Nivat, slavisant, professeur honoraire de l’Université de Genève et Alain Gibeault, philosophe et psychanalyste à la Société psychanalytique de Paris, professeur honoraire à l’Université Lomonossov de Moscou.

mardi 16 avril // 20h00

Bibliothèque Polonaise de Paris se situe au 6, quai d’Orléans – 75004 Paris,

sur l’île Saint-Louis face au Pont de la Tournelle.

Bus : 63, 67, 86, 87 |

Métro : Pont Marie (7), Saint-Paul (1), Maubert-Mutualité (10), Cité (4)

RER : Saint-Michel Notre-Dame (B et C)

Tagged with:     , ,

O autorze /


Avatar

Autorka od wielu lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . Odbyły się już dwie edycje festiwalu. Przygotowuje książkę o Czapskim i jego siostrze Marii. www.czapskifestival.pl Copyright 2021 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją

Wspieraj FUNDACJĘ SUSEIA, wydawcę strony o Józefie Czapskim

W tytule przelewu wpisz: Darowizna na cele statutowe.
nr konta FUNDACJI SUSEIA w MBANK: 
95 1140 2004 0000 3102 7696 9203