Wykłady Czapskiego o Prouście – po japońsku

Z Japonii przez Paryż do Krakowa. Mari Kobayashi i Aleksander Cząstkiewicz przywieźli w darze dla Fundacji SUSEIA egzemplarz wykładów griazowieckich o Prouście, które zostały przetłumaczone na język japoński. Pięknie wydane.

 

Ela Skoczek, prezes Fundacji SUSEIA oprowadziła gości po Pawilonie Józefa Czapskiego. Książka znajdzie się w archiwum fundacji.

 


Wkrótce też ukaże się w Japonii artykuł o Czapskim, który zostanie napisany przez Mari Kobayashi. Bardzo dziękujemy.

Aleksander Cząstkiewicz, Mari Kobayashi i Ela Skoczek w ogrodach Pałacu Hutten – Czapskich w Krakowie.

O autorze /


Avatar

Copyright 2021 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora. Autorka wszystkich tekstów na tej stronie. Od lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . W roku akademickim 2017/2018 prowadziła zajęcia na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji (Uniwersytet Śląski) . Przygotowuje książkę o Czapskim i jego siostrze Marii.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją

Wspieraj FUNDACJĘ SUSEIA, wydawcę strony o Józefie Czapskim

W tytule przelewu wpisz: Darowizna na cele statutowe.
nr konta FUNDACJI SUSEIA w MBANK: 
95 1140 2004 0000 3102 7696 9203