Wykłady Czapskiego o Prouście – po japońsku

Z Japonii przez Paryż do Krakowa. Mari Kobayashi i Aleksander Cząstkiewicz przywieźli w darze dla Fundacji SUSEIA egzemplarz wykładów griazowieckich o Prouście, które zostały przetłumaczone na język japoński. Pięknie wydane.

 

Ela Skoczek, prezes Fundacji SUSEIA oprowadziła gości po Pawilonie Józefa Czapskiego. Książka znajdzie się w archiwum fundacji.

 


Wkrótce też ukaże się w Japonii artykuł o Czapskim, który zostanie napisany przez Mari Kobayashi. Bardzo dziękujemy.

Aleksander Cząstkiewicz, Mari Kobayashi i Ela Skoczek w ogrodach Pałacu Hutten – Czapskich w Krakowie.

O autorze /


Autorka od wielu lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . Odbyły się już dwie edycje festiwalu. Przygotowuje książkę o Czapskim i jego siostrze Marii. www.czapskifestival.pl Copyright 2021 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją