Oprowadzenie kuratorskie Elżbieta Skoczek: Józef Czapski. Dzieła z kolekcji prywatnych

kolorowa fotograia a na niej Elżbieta Skoczek przy obrazach Józefa Czapskiego

4 czerwca w godz.: 12:00-15:00 o obrazach pokazanych na wystawie opowie Elżbieta Skoczek, kuratorka,  pomysłodawczyni wystawy. Dzięki jej kontaktom udało się pokazać dzieła w Warszawie.

Na oprowadzania nie obowiązują zapisy.

Od 28 kwietnia 2022  do 5 czerwca 2022 w Kordegardzie Galerii Narodowego Centrum Kultury w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 15/17) można oglądać wystawę Józef Czapski. Dzieła z kolekcji prywatnych. Kuratorkami wystawy są:  Elżbieta Skoczek i Katarzyna Haber.

Zapraszamy do zapoznania się z tekstem kuratorskim, który jest także opublikowany w katalogu wystawy.

Oprowadzania kuratorskie:

29 kwietnia od  godz. 11-14, 4 czerwca od godz. 12 – 15.

Tagged with:     ,

O autorze /


Urodziła się w Nowej Dębie. Studiowała w Krakowie, na Uniwersytecie Jagiellońskim; studia podyplomowe z zarządzania projektami na Akademii Górniczo-Hutniczej. Autorka od wielu lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . Odbyły się już dwie edycje festiwalu (2017 i 2020 rok). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Literatura 2020, 155591/20). Kuratorka wystawy "Józef Czapski en France. Œuvres des collections privées", 2020. - projekt zrealizowany w ramach programu "Kulturalne pomosty", 2020. Kuratorka wystawy "Józef Czapski dzieła z kolekcji prywatnych, Kordegarda, Galeria Narodowego Centrum Kultury, od 28.04.2022 - 6.06.2022. Kuratorka wystawy w nowej Galerii Józefa Czapskiego w Pałacu w Kurozwękach "Józef Czapski. Dzieła z kolekcji Markiza Michaela Popiela de Boisgelin", 2023. Copyright 2016 - 2024 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją