Oprowadzenie kuratorskie Elżbieta Skoczek: Józef Czapski. Dzieła z kolekcji prywatnych

kolorowa fotograia a na niej Elżbieta Skoczek przy obrazach Józefa Czapskiego

Od 28 kwietnia 2022  do 5 czerwca 2022 w Kordegardzie Galerii Narodowego Centrum Kultury w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 15/17) można oglądać wystawę Józef Czapski. Dzieła z kolekcji prywatnych. Kuratorkami wystawy są:  Elżbieta Skoczek i Katarzyna Haber.

Elżbieta Skoczek zaprasza na oprowadzanie kuratorskie:

29 kwietnia w godz.: 12:00-14:00,
4 czerwca w godz.: 12:00-15:00
Na oprowadzania nie obowiązują zapisy.

Zapraszamy do zapoznania się z tekstem kuratorskim, który jest także opublikowany w katalogu wystawy.

 

Tagged with:     ,

O autorze /


Urodziła się w Nowej Dębie. Studiowała w Krakowie, na Uniwersytecie Jagiellońskim; studia podyplomowe z zarządzania projektami na Akademii Górniczo-Hutniczej. Autorka od wielu lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . Odbyły się już dwie edycje festiwalu (2017 i 2020 rok). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Literatura 2020, 155591/20). Przygotowuje książkę o Czapskim i jego siostrze Marii. Copyright 2022 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją